Osman Nuri Kurt’a
(ATSIZ’dan Mektuplar)

-5-

Azizim Osman Nuri Beğ,

Bir müddet önce bazı vesikalarla birlikte gönderdiğiniz mektuba ancak şimdi cevap verebiliyorum. Kusura bakmayın. Çok meşgul ve yalnızım.

Orada solculuğa kaymış olan ve Türk diye geçinenlerin isim ve adreslerini gönderirseniz çok faydalı olur. Türklük şerefini lekeleyen kadınları şimdilik bir tarafa bırakın. Onları bu kötü yola biraz da bizim erkeklerimiz sürüklüyor. Bu uzun bir hikayedir. Bununla memleket yıkılmaz ama komünist tahrikatı ile yıkılabilir. Onun için görüp bildiğiniz komünistlerin ve Kürtçülerin isim ve adreslerini, mümkünse fotoğraflarını gönderin.

Doğu Berlin’e geçmenizi tavsiye etmem. Başınıza durup dururken iş açabilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Kötü manzaralardan fazla üzülmeyin. Her şey yoluna girer. Siz çalışıp para biriktirerek memlekete bol para ile dönmeye, yurt kalkınmasına bu yönde hizmet etmeye bakın.

Selam ve sağlık dileklerimle.

Tanrı Türk’ü korusun.

22 Ocak 1970


göktürkçe kitap

Göktürk Yazısı ve Orhun Türkçesi
adlı kitabımız çıktı!

Dersleriniz için öğretici bir kaynak ve Göktürkçeyi kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacak yararlı bir el kitabı olarak hazırlanan kitabımız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve kitabı satın alabileceğiniz bağlantıları görmek için buraya tıklayın!

Yazı Ayrıntıları