Osman Nuri Kurt’a
(ATSIZ’dan Mektuplar)

-4-

Azizim Osman Nuri Beğ,

11 tarihli mektubunuzu alalı hayli oldu. İstediğiniz kitabı alayım diye bekledim. İstanbul’a nadir olarak iniyorum. İndiğim zaman da kitapçılarda bulamadım ve ister istemez Ankara’daki ahbaplara yazarak beklemeye mecbur kaldım. Fakat onlardan da bugüne kadar haber çıkmadı. Elbette yollayacaklar ama belki onlar da kitabı ele geçirememişlerdir. Başıma geldiği için biliyorum: Bazen kitap çıkar, ilanı verilir, fakat dağıtım ya yapılamaz, yahut çok kısır yapılır, kitabı bulmak tesadüfe bağlı kalır.

Berlindeki ibret verici olaylar hakkındaki satırlarınızı tabii üzüntüyle okudum. Bu işte önayak olanların isimlerini bana bildirmenizi rica ederim. Bir de bunlar öğrenci ise hangi okulda okuduklarını, işçi ise nerede çalıştıklarını, imkanı varsa, bildiriniz. Kürtçü ve komünistler her yerde serseriliklerinde devam ediyorlar. Şüphesiz günün birinde bunun hesabını verecekler. Fakat siz gerçek hüviyetinizi onlara belli etmeseydiniz daha iyi olurdu. Çok şey öğrenebilirdiniz. Şimdi sizi tanıdılar. Artık size karşı çekingen ve ketum davranacaklardır.

Size Ötüken’i (ayda bir çıkar) gönderiyorum. Yakında bir iki de kitap yollayacağım. İşinize yarar. Selam ve sağlık dileklerimle.

Tanrı Türk’ü korusun.

27 Şubat 1970


göktürkçe kitap

Göktürk Yazısı ve Orhun Türkçesi
adlı kitabımız çıktı!

Dersleriniz için öğretici bir kaynak ve Göktürkçeyi kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacak yararlı bir el kitabı olarak hazırlanan kitabımız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve kitabı satın alabileceğiniz bağlantıları görmek için buraya tıklayın!

Yazı Ayrıntıları